Posted on Leave a comment

Guardiola: City ne more pogledati mimo Lutona v prizadevanjih za tri trofeje

Manchester City ne sme biti v skušnjavi, da bi gledal naprej na tekmo Lige prvakov prihodnji teden proti Real Madridu, je dejal menedžer Pep Guardiola, saj njegova ekipa v soboto gosti Luton Town, ki se bori za ohranitev krone Premier League.

“Moramo se osredotočiti na Luton Town, otroški dres messi saj je Premier League zelo pomembna,” je v petek dejal Guardiola.

“Že 11, 10 mesecev se borimo za naslov, vemo, v kakšnem položaju smo.”

Tretjeuvrščeni City, ki ima 70 točk na sedmih preostalih tekmah in nič možnosti za napake, se lahko v soboto povzpne na vrh lestvice in poveča pritisk na Arsenal in Liverpool, ki si z 71 točkami delita vodstvo.

Guardiola v petek ni mogel posredovati najnovejših informacij o pripravljenosti Nathana Akeja, Phila Fodena in Kyla Walkerja.

Foden je bil prisiljen zapustiti pozno v torek 3-3 remiziral v Real Madridu v prvi nogi njihove Lige prvakov četrtfinala kravato, medtem ko Ake in Walker so bili že na stranskem tiru s poškodbami.

“Danes popoldne treniramo in takrat bomo bolje vedeli, kako se počutijo,” je dejal.

Brazilski vratar Ederson je povsem zdrav in bi moral v soboto ponovno prevzeti mesto v vratih Stefana Ortege.

Srednji igralec Cityja Rodri je po remiju z Madridom (3:3) prosil za počitek in priznal, da je moštvo med naporno kampanjo za preostale tri trofeje v tej sezoni utrujeno.

“Oglejte si naše tekme in ugotovili boste,” je Guardiola dejal o Rodrijevih pripombah.

“To je preprosto. Je zelo pomemben zaradi kakovosti, ki nam jo daje. Toda če imaš igralca, ki ne želi igrati, ne bo igral.

“Moram spočiti tudi osrednje polovice, vendar sta se na (angleških) prijateljskih tekmah (John Stones in Kyle Walker) poškodovala, zato ne moreta počivati. Smo v velikih, velikih težavah.

“Imel sem občutek, da smo bili na zadnjih tekmah utrujeni. Jutri se bomo odločili, kaj moramo storiti.”

Napadalec Cityja Erling Haaland je z 19 goli na vrhu lestvice strelcev lige, Guardioli pa smo zastavili vprašanje, kaj mora njegov plodni strelec še storiti, da bi v tej sezoni osvojil Zlato žogo, Nogometni dresi Arsenal potem ko je leta 2023 zasedel drugo mesto za Lionelom Messijem.

“Odigrati mora več minut, da se nauči, kaj moraš narediti,” je dejal Guardiola. “Toda cilj ni Zlata žoga, cilj je osvojiti trofeje in to mu je uspelo. Ali bi lani brez njega osvojili pet trofej? Niti slučajno.

“Ne gre za Erlinga ali katerega koli drugega igralca. Do upokojitve si lahko vedno boljši.”

City je decembra na Kenilworth Roadu z 2:1 premagal 18. uvrščeni Luton Town, februarja pa s 6:2 v petem krogu odpravil borbeno stran iz pokala FA.

Po četrtfinalni tekmi Lige prvakov, ki bo v sredo na stadionu Etihad, se bo City tri dni pozneje na Wembleyju pomeril s Chelseajem v polfinalu pokala FA.

Foden prekaša Bellinghama in daje Man Cityju prednost pred Real Madridom

Phil Foden je v boju dveh najsijajnejših angleških zvezdnikov poskrbel za zmago Manchester Cityja, Otroški Nogometni dresi potem ko se je razburljiva prva tekma četrtfinala Lige prvakov proti Real Madridu na Santiagu Bernabeuu končala s 3:3.

Na tekmi, ki so jo zaznamovali osupljivi zadetki, ni bil noben boljši od Fodnovega zadetka v zgornji kot, s katerim je City sredi drugega polčasa izenačil na 2:2.

Nadaljnji streli Joska Gvardiola in Federica Valverdeja so 17. aprila na Etihadu pustili vse, za kar se bo igralo.

Vendar pa bo City samozavesten zaradi odličnega domačega rezultata v Ligi prvakov, ki vključuje zadetek Madrida za štiri v vsaki od zadnjih dveh sezon.

Varovanci Pepa Guardiole so neporaženi na zadnjih 30 domačih tekmah v Ligi prvakov, ki so se začele leta 2018.

Pred dvema letoma v polfinalu zmaga s 4:3 v Madridu ni bila dovolj, saj so španski velikani na poti do 14. evropske krone v drugi tekmi uprizorili izjemen preobrat.

City se je maščeval v prejšnji sezoni s 4:0, kar je bil verjetno vrhunec slavnega osemletnega vladanja Guardiole.

Dvajsetletnik je ob ponudbi vrnitve v domovino zavrnil ponudbo Cityja in drugih velikanov Premier League ter postal ljubljenec kluba Bernabeu.

Vendar se je njegova vroča serija pred golom ohladila ravno v času, ko je Foden leta 2024 dosegel vrhunsko formo.

Bellingham bi bil zaradi rezervacije izključen iz druge noge in imel je srečo, da se je izognil brez suspenza, saj je v prvem polčasu izrazil svoje razdraženost zaradi zaznanega grobega ravnanja z Rubenom Diasom.

Bellinghamova velika priložnost, da bi Cityju zabodel v obrambo Lige prvakov, je prišla na začetku drugega polčasa, ko je Madrid vodil z 2:1.

Zavrtel se je in obrnil Bernarda Silvo, vendar s svojo šibkejšo levo nogo ni uspel najti oddaljenega kota.

Nasprotno pa je Foden na svoji levi strani smrtonosen in Madrid je moral plačati, ker mu je pustil preveč prostora na robu polja, da je streljal v zgornji kot za svoj 22. gol v sezoni.

“To je nekaj, kar vedno vadim na treningu, ko ga prejmete na robu polja, in na srečo sem danes videl, da je šel v zgornji kot.”

Foden ima pri komaj 23 letih že zdaj na svojem računu medalje, o katerih sanja večina upokojenih nogometašev.

Vendar so njegova najboljša leta še vedno pred njim in na večer, ko ga je City potreboval brez Kevina De Bruyna, se je postavil na noge.

Belgijec je zasedel mesto na klopi, vendar je v urah pred začetkom tekme zbolel, nogometni dres za otroke zaradi česar je Guardiola pozno spremenil načrte.

“Na zadnjem srečanju v hotelu je igral. (Nato) se je začel slabo počutiti in bruhati, ni se počutil dobro, da bi lahko igral,” je dejal Guardiola.

“Ena od skrivnosti na visoki ravni je prilagajanje kaosu. Ni časa za pritoževanje.”

Na srečo Cityja je bil Foden prisiljen zapolniti praznino, ki jo je De Bruyne puščal večji del te sezone v kampanji, ki so jo prizadele poškodbe 32-letnika.

“Ima iskrico,” je dodal Guardiola. “Ta neverjetni talent, da lahko zabija gole, da lahko nekaj ustvari, to je resnica.”

Foden je pogosto žrtev svoje vsestranskosti, saj je bil večino svoje kariere prisiljen zapustiti osrednjo vlogo, da bi se prilagodil drugim.

Zaradi Bellinghamovega vzpona med zvezde je Foden igral drugo violino tako na mednarodni ravni kot pri Cityju.

Vendar ga je nemogoče spregledati, otroski dresi saj je njegova vloga ustvarjalnega središča tako v klubu kot v državi, kjer je Anglija med favoriti za Euro 2024.

Pogovorne točke Premier League: Rdeči razočarani in Havertz napreduje

Arsenal ima prednost v boju za naslov Premier lige po zmagi s 3:0 pri Brightonu, otroški dres messi v povezavi z Liverpoolom, ki je remiziral z 2:2 proti Manchester Unitedu, topničarjem je omogočil, da so konec tedna končali na vrhu zahvaljujoč boljši razliki v zadetkih.

Branilec naslova Manchester City za prvima dvema zaostaja le za točko, potem ko je Kevin De Bruyne zmagal s 4:2 pri Crystal Palaceu.Na dnu razpredelnice sta Everton in Luton končala dolgo čakanje na zmago in poživila boj za premagovanje padca.

Le tri tedne po izstopu iz pokala FA s 4:3 v gosteh pri Unitedu je moral Liverpool znova obžalovati pomanjkanje vrhunske moči, da bi ubil Rdeče hudiče.Izbranci Jurgena Kloppa so bili 45 minut popolnoma prevladujoči, a povedli le z 1:0 z golom Luisa Diaza.

Osupljiva zadetka Bruna Fernandesa in Kobbieja Mainooja sta tekmo obrnila na glavo proti poteku igre, preden je Mohamed Salah s enajstmetrovko rešil vsaj točko Liverpoolu.Kljub slabi sezoni za moške Erika ten Haga, Liverpool zdaj ni uspel premagati Uniteda na treh srečanjih v tej sezoni.

Remi proti Unitedu v tekmi je Kloppove može tudi stal naslova v sezoni 2018/19. In Nemec verjame, da bodo Rdeči hudiči dvignili svojo igro proti zagrizenim tekmecem. “Težje nam je v gosteh pri Unitedu,” je dejal Klopp, ko vprašal o prihajajočem gostovanju Arsenala na Old Traffordu. Klopp je v 11 gostovanjih pri Unitedu kot trener Liverpoola dosegel le dve zmagi.

To je bil tudi pomemben konec tedna na dnu, saj je Everton prekinil svoj klubski rekord s 13 tekmami brez zmage v Premier ligi, ko je premagal tekmeca za izpad iz lige Burnley z 1-0.Če je imel Sean Dyche v zadnjih mesecih razlog za objokovanje sreče svoje ekipe, so Toffeesi prejeli velik kos bogastva za edini gol na Goodison Parku, saj je Arijanet Muric za edini gol odbil Dominica Calverta Lewina.

Zmaga je Everton zaenkrat dvignila štiri točke od območja izpada, otroški nogometni dresi vendar bi lahko ta teden prejeli drugi odvzem točk v sezoni zaradi kršitve finančnih pravil.Prva zmaga Lutona v 12 tekmah, zahvaljujoč zmagi z 2-1 nad Bournemouthom, pomeni, da pet ekip med 14. in 18. mestom loči le pet točk, Brentford in Crystal Palace pa sta potegnila v bitko za obstanek.

Arsenal och City firade rutinmässigt och fortsatte kampen om titeln, en kväll präglad av den briljante Foden

Nogometaši Arsenala in dres Neymar Jr za otroke ostvarili su večeras pobjede u okviru 31. kola Premiershipa te su tako nastavili utrku s Liverpoolom za prvaka Angleški.Arsenal je na svom terenu dočekao Luton i pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu kada su golom Odegaarda i autogolom Hashioke imali vodstvo od 2:0.

U nastavku utakmice su rutinski zadržali prednost i bez mnogo problema upisali nova tri boda.I City je rano došao u vodstvo preko Rodrija, ali je Duran naslutio probleme prvacima Evrope pogotkom za izjednačenje u 20. minuti.

Ipak, na scenu je tada stupio fenomenalni Foden koji je postigao hat-trick. Prvo je zabio u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, a onda ponovo u 62. i 69. minuti susreta za konačnih 4:1.

Arsenal je prvi na tabeli sa 68 bodova, otroški nogometni dresi z lastnim imenom dok Liverpool i City imaju po bod manje. Vrijedi istaći da Liverpool ima i utakmicu manje koju će odigrati sutra na domaćem terenu protiv Sheffield Uniteda.U narednom kolu Arsenal gostuje Brightonu, a City će igrati u gostima kod Crystal Palacea.

Barcelona glej off 10-man Las Palmas ohraniti šibko upanje za naslov žive

Raphinhov peti gol v sezoni La Lige je bil dovolj, dres neymar da je Barcelona z 1:0 premagala Las Palmas in tako odkar je Xavi potrdil, da bo ob koncu kampanje zapustil klub, na 11 tekmah ni doživela poraza.

Robert Lewandowski, ki je pomagal Poljski, da si je zagotovila nastop na Euru 2024, je v petih minutah po vrnitvi v klubsko igro našel mrežo, vendar je bil njegov zgodnji zadetek zaradi prekrška v kazenskem prostoru razveljavljen.

Ko se je polčas prevesil čez 15 minut, je Lewandowski z desno nogo prešel v notranjost, nato pa je Álvaro Valles z bližino gola spretno rešil vratnico.

Vratarja Las Palmasa je le nekaj trenutkov pozneje premagal Raphinha, vendar bi si oddahnil, ko bi videl, da je pomočnik dvignil zastavico in Barceloni še drugič preprečil zadetek.

Vendar se je Vallesovo razpoloženje hitro spremenilo, ko mu je bil pokazan neposredni rdeči karton za dirkanje iz polja in trčenje v Raphinha, zaradi česar je njegova stran preostalih 75 minut igrala s številčno slabšim rezultatom.

V desetih minutah po vstopu je Vallesov namestnik in debitant v La Ligi Aarón Escandell videl, kako je Lewandowski z glavo zadel prečko in poskrbel, da je tekmovanje ob odmoru ostalo brez zadetkov.

Xavi je počakal nekaj več kot 10 minut drugega polčasa, Nogometni dresi za otroke preden se je odločil, da je čas za spremembo, in predstavil João Félixa v upanju, da ima ključ za razrešitev trdovratne zadnje linije Las Palmasa.

Izkazalo se je, da je bil to mojstrski korak, saj je Félix potreboval manj kot pet minut, da je v polju podal natančen predložek, s katerim je napadel Raphinha in z glavo premagal Escandella.

Tottenham bo maja letos igral z Newcastlom v Melbournu

Premier League Tottenham Hotspur in Newcastle United bosta 22. maja odigrala prijateljsko tekmo po sezoni v Melbournu, je v torek sporočila avstralska A-League.

Tekma se bo odvijala le nekaj dni po tekmah zadnjega kroga Premier League v nedeljo, 19. maja, Poceni Otroški Nogometni dresi ko bodo Spurs igrali pri Sheffield Unitedu, Newcastle pa pri Brentfordu. Tottenham se bo na igrišču za kriket Melbourne Cricket Ground s 100.000 sedeži pomeril z Newcastlom.

Newcastle bo 24. maja odigral tudi prijateljsko tekmo proti moški ekipi A-League All Stars na stadionu Docklands v Melbournu, kjer ženska ekipa Arsenala isti večer igra z ekipo All Star A-League v dvoboju.

“Počaščeni smo, da imamo toliko neverjetnih navijačev po vsem svetu,” je v izjavi dejal glavni trener Newcastla Eddie Howe. “To je priložnost, da lahko igraš pred mnogimi v Avstraliji, ki običajno ne bi videli ekipe.”

Odločitev o tem, katere igralce bo izbrala katera koli moška ekipa Premier League, bo sprejeta bližje času. Obe ekipi bosta potencialno imeli igralce, ki se bodo pripravljali na evropsko prvenstvo v Nemčiji, nogometni dresi za otroke kjer se bo finale Eura 2024 začel 14. junija.

Prijateljska tekma proti Newcastlu pomeni vrnitev v Avstralijo za glavnega trenerja Spurs Angeja Postecoglouja (58), ki je odraščal v Melbournu, potem ko se je kot otrok z družino preselil iz Grčije.

Tottenham je julija lani odigral tudi prijateljsko tekmo pred sezono proti West Hamu v Perthu, kjer je Postecoglou začel svojo vladavino kot trener Spurs s porazom 3-2.