Posted on Leave a comment

Bayern rešuje sezono v Ligi prvakov, na krilih Kanea na povratni tekmi premagal Lazio

Nogometaši Bayerna so se z zelo lahko zmago s 3:0 nad Laziem prebili v četrtfinale Lige prvakov in tako delno rešili sezono po klavrnih predstavah v Bundesligi v zadnjem času Nogometni dresi Bayern Munich.

Lazio je v München prišel z golom prednosti v osmini finala Lige prvakov. Z odlično igro pa je Bayern končno začel “podobiti” sebi in po dolgem času odigral dobro tekmo.

Kljub velikim napadom Bayerna in dobrim priložnostim je Ciro Immobile uspel šokirati Allianz Areno. Zapravil je veliko priložnost pred vodilnim golom Bavarcev v 39. minuti.

Po velikem zgrešenem Immobileju je Bayern povedel v 39. minuti z golom Harryja Kana. Kapetan angleške reprezentance se je dobro znašel v enajstmetrovki Lazia in z instinktivno reakcijo žogo poslal v mrežo gostov.

V drugi minuti sodniškega dodatka prvega polčasa je Bayern dosegel še en zadetek, tokrat pa se je Thomas Muller po voleju Mathijsa De Ligta odlično odrezal in žogo z glavo poslal v mrežo.

Drugi polčas je delo zlahka zaključil. Padel je tudi tretji gol, ki je potrdil preboj Bavarcev v četrtfinale Lige prvakov.

V 66. minuti se je Kane srečal z žogo po strelu Leroya Saneja in jo pospravil v prazno mrežo za svoj drugi zadetek dneva, skupno pa že šesti, s katerim se je vpisal skupaj s Kylianom Mbappejem.

Ostaja 3:0, tako da bo Bayern v Ligi prvakov poskušal rešiti sezono z morebitno osvojitvijo pokala, saj se zdi, da je naslov v Bundesligi izgubljen.

Žreb parov četrtfinala in polfinala Lige prvakov bo 15. marca, nogometnidresi takrat pa bo Bayern izvedel, kdo mu stoji na poti do novega naslova evropskega prvaka.