Posted on Leave a comment

Rashford zgodaj zadene, Mainoo pa doseže pozni zmagoviti gol v divji zmagi Manchester United s 4-3 proti Wolves.

otroški nogometni dres AS Roma Marcus Rashford je dosegel zgodnji gol po vrnitvi po disciplinskem problemu, Kobbie Mainoo pa je v sedmi minuti sodnikovega podaljška zadel zmagoviti gol za Manchester United v divji zmagi s 4-3 proti Wolverhamptonu v angleški Premier League v četrtek.

Trener Uniteda, Erik ten Hag, je vrnil Rashforda v začetno postavo na stadionu Molineux po tem, ko je bil angleški napadalec izpuščen iz zmage v FA pokalu proti Newportu v nedeljo, pri čemer je klub trdil, da je bil preveč bolan, da bi sodeloval. Rashforda so poročali, da so ga v četrtek videli v nočnem lokalu v Belfastu in da ni bil prisoten na treningu naslednji dan.

Z odličnim strelom z roba območja v peti minuti je Rashford povrnil zaupanje svojega trenerja in Unitedu zagotovil vodstvo proti Wolverhamptonu.

Rashford ni bil na igrišču ob dramatičnem zaključku tekme, kjer je Wolverhampton zadel v 85. minuti prek Maxa Kilmana in znova v peti minuti sodnikovega podaljška prek Pedra Neta, da bi se vrnil iz zaostanka 3-1 na 3-3.

Real Madrid se znova zavihti pred Girono v španski ligi po zmagi s 2-0 proti Getafeju. Joselu doseže dva zadetka, Kalvin Phillips pa zaznamuje debi pri West Hamu s napako, ki vodi do gola v neodločenem rezultatu 1-1 proti Bournemouthu. Roma podpiše Baldanzija in pošlje Belottija na posojo k Fiorentini na tihi zadnji dan prestopov v Italiji.

Še vedno je bilo časa za Mainooja, 18-letnega defenzivnega vezista z obetavno prihodnostjo, da pleše skozi vrsto izzivov in s čudovitim nizkim strelom v oddaljeni kot z zunanjega območja doseže svoj prvi gol v angleški Premier ligi.

United se je povzpel na sedmo mesto po predstavi, ki se je obetavno začela s trdnim prikazom v prvem polčasu in končala kaotično, ko so se gostje borili, da bi preprečili zadetke Wolvesa.

United je dvakrat imel vodstvo z dvema goloma, najprej po tem, Poceni nogometni dresi ko je Rasmus Hojlund v 23. minuti zabil neurejen gol za vodstvo 2-0, nato pa – potem ko je Wolves znižal zaostanek v 71. minuti po enajstmetrovki Pabla Sarabie – ko je Scott McTominay zadel po kotu kmalu po vstopu na igrišče kot rezervni igralec.

Na koncu je bil Mainoo tisti nepričakovan zmagovalec, pri čemer je kakovost njegovega zaključka okrepila njegov ugled kot potencialnega dolgoročnega igralca v vezni vrsti Uniteda.

“To je sanjsko uresničenje,” je dejal Mainoo. “Začeti igrati v angleški Premier ligi za svoj dečkovski klub je bilo neverjetno. Zdaj gre za to, da skušamo zmagati še več tekem.”

Ten Hag je pohvalil “veliko” zmago, vendar je dejal, da je njegova ekipa “naivna glede načina, kako smo prejeli gole”.

“Morali bi prevzeti več odgovornosti na igrišču in jo obvladati,” je dejal.