Posted on Leave a comment

1:0! Bellerín ne dosegel zadetek, Real Madrid osvojil polčasno zmagovalniško mesto in vodi z 10 točk pred Barcelono.

V tej zimski prekinitvi je Real Madrid uspešno podaljšal pogodbo s Carlojem Ancelottijem, italijanskim trenerjem, ki bo ostal v klubu do poletja 2026. S tem so “Kraljeve” zaustavile načrte Brazilijejske nogometne zveze, otroški nogometni dres Barcelona da bi prevzele tega izkušenega športnega direktorja. V 19. krogu La Lige je Real Madrid igral proti Mallorce na svojem domačem stadionu Santiago Bernabéu, kjer nista bila učinkovita dva milijonska transfera Bellingham in Vinícius Jr., edini gol je zadelo Rüdiger, kar je zagotovilo majhno zmago 1:0 za Kraljevega ladjedelnika. Zmagovalec je tako predčasno osvojil naslov prvaka prve polovice sezone v La Ligi.

Málaga, čeprav je sezono začel slabo, je v zadnjih petih krogih predstavil izjemno uspešen rezultat s 2 zmagami in tremi remijema. V prejšnjem krogu so se celo obrnili proti Osasuni. V pretekli sezoni sta bili spopadi med obema ekipama izjemno napeti; Real Madrid je doma zmagal z veliko razliko 4:1, pri čemer je Valverde odigral neverjeten samostojni prodirajoči udarec, vendar je v drugi tekmi gostovilo zaskrbljujoče presenetljivo izgubilo s 0:1, zaradi česar je izgubilo priložnost za naslov prvaka.

Pri tem tekmu pa ima Real Madrid tudi dobre novice: Vinícius Junior se je predčasno okrepil od poškodbe in se uvrstil v začetno postavo, kjer bo skupaj z Rodrygom tvoril dvojni napad; Jude Bellingham ostaja proaktivna figura v napadu; Kroos, Modrič ter Valverde so sestavljali osrednji del igrišča; Nacho je bil suspendiran, medtem ko sta tako Camavinga kot Carvajal povratnika in igrala v obrambi skupaj z Rüdigerjem in Fran Garcíajem; medtem ko je Lunin branil vrata.

Z zvokom glasnega pisku glavne sodnice so se igralci Real Madrida takoj začeli skupaj napredovati proti nasprotnikovemu golovnemu območju. V sedmi minuti je Málaga izvedla dolgo podajo s svoje zadnje črte, kjer je Larin dobil priložnost za eno na eno, toda Lunin je uspešno odšel iz svojega gola in odvrnil nevarnost. V 13. minuti je Modrič iz strelskega položaja na desnem robu posredoval prekrižano podajo, ki jo je Bellingham skušal glavo vreči v mrežo, a jo je Rejković varno prijel. V 21. minuti je Modrič ponovno pokazal svojo spretnost z zunanjim stranskim podajanjem izpred kazenskega prostora, Vinícius pa je natančno zavil okoli obrambe in zadel udarec proti zgornjem kotu, kjer je žoga le rahlo odbila od stebra in izpadla iz polja.

Tako čeprav je bil zaradi poškodbe izven igre več kot 48 dni, je Vinícius med napadom izkazal veliko aktivnosti; v 30. minuti je Rodrygo prodrl naprej in podal podajo, Vinícius pa je zavil po polju in zaključil z močnim strelovom, ki je bil nekoliko zunaj cilja. V 38. minuti je Vinícius še enkrat presenetil v obrisu kazenskega prostora, ko je premagal branilca in nato izstrelil silovit udarec, ki ga je Rejković uspel preprečiti s padcem na desni strani. Medtem pa Málaga ni bila ves čas samo pasivna udeleženka dogajanja; v 42. minuti je Antonio Sánchez zadebil glavico proti vrhu mreže, žoga pa je trčila v prečko.

V 53. minuti menjave strani v drugem polčasu je Samu Costa nenadoma sprožil hladno puščico od zunaj in zadel vratnico. Nato je Ancelotti predčasno izvedel prilagoditev in Dias je zamenjal Viniciusa. Navsezadnje se je Vinicius pravkar poškodoval. Hej, šef ne želi preveč tvegati. V 68. minuti se je Dias rešil predložka na desni strani, Joselu je odgovoril v enajstmetrovki, Valverde je nesebično prodrl, Rodrigo je od zadaj streljal v daljši kot, Rajković pa je poletel in z eno dlanjo sijajno obranil. ., Diaz se je soočil s skorajda praznim golom, a je odbil stran od vratnice! Okvir vrat Bernabeua je bil osredotočen na ravnotežje, zaradi česar sta obe ekipi zamudili priložnost za zadetek.

Čeprav je bil Bellingham na tej tekmi napačno streljan in ni imel izjemne predstave, je pod nenehnim obleganjem Real Madrida obramba Mallorce dokončno popustila, v 78. minuti je Modrić podal iz kota, Rudiger pa z glavo natančen strel pred vrata poslal v daljši kot. Rajkovič je tokrat brez reakcije samo zmrznil na mestu, 1:0! Rudiger je dosegel svoj prvi gol v sezoni Zanimivo je, da je Rudiger svoj prvi gol za Real Madrid dosegel v lanski sezoni proti Mallorci.

Z enim zadetkom v zakladnici je Ancelotti ponovno prilagodil postavo, zamenjali sta se Vázquez in Ceballos za Rodryga in Modriča; Real Madrid je končno uspel ohraniti rezultat 1:0. Od poraza proti Atlético Madridu septembra lani je ekipa do danes ostala nepremagana v 18 tekmah zapored, Nogometni dresi online obenem pa s tem zmagovalnim rezultatom povečala svojo prednost pred Barcelono na kar 10 točk; tudi napovedano je bilo, da so osvojili naslov prvaka prve polovice sezone. V istem krogu bo drugouvrščeni Girona igral proti tretjemu mestu Atléticu Madridu, tako da bo ne glede na izid te tekme Real Madrid vedno imel koristi.