Posted on Leave a comment

Salah dvakrat zadene in Liverpool reši napak

Liverpool je v dominantni predstavi zapravil veliko priložnosti, a je imel srečo in prišel do zmage s 4:2 nad odločnim Newcastle Unitedom. Mohamed Salah je bil znova igralec tekme, Nogometni dresi Liverpool ko je dosegel priložnost, potem ko je zgrešil enajstmetrovko, nato pa dvakrat zadel in pomagal Liverpoolu do zmage.

V želji, da ohranijo svoje ambicije za naslov pri življenju, so Redsi že od začetka planili na vrata Newcastla. Luis Diaz je bil vrtinec energije in spretnosti, toda njegov spreten strel v curlingu je VAR izločil zaradi ofsajda, kar je dalo ton frustrirajočemu prvemu polčasu. Nekaj ​​trenutkov pozneje je vedno tako koherentni Salah stopil do enajstmetrovke, a je njegov strel odbil vratar Newcastla Nick Pope.

Kljub zamujeni priložnosti je premoč Liverpoola ostala nepremagljiva. Drugi polčas se je začel z novim navdušenjem na igrišču. Salah, odločen, da zapusti igrišče na visoki ravni, je končno prekinil zastoj s preprostim strelom po pametnem teku in podaji Dioga Jote. Veselje Egipčana pa je bilo kratkotrajno, saj je Alexander Isak iz Newcastla izkoristil napako v obrambi in sprožil strel mimo Alissona Beckerja ter izenačil Newcastle.

Na začetku drugega polčasa je v vodstvo stopil znani junak. Z nekaj več kot štirimi minutami na semaforju je Salah končno rešil zadetek, ko je streljal po popolni podaji Trenta Alexander-Arnolda. Toda protinapad Newcastla je bil hiter in oster. Alexander Isak je bil vrtinec napada, prebil je obrambo Liverpoola in streljal mimo Alissona Beckerja ter utišal gostujoče Redse.

Jurgen Klopp je poskrbel za odločilno spremembo, ki se je takoj obrestovala. Curtis Jones, ki je pravkar vstopil v igro, je prejel lepo podajo Dioga Jote in žogo hladnokrvno poslal mimo Dubravke ter Liverpoolu znova povedel. Drugi rezervist, Cody Gakpo, je izkoristil napako obrambe in povečal vodstvo.

Vendar se srake niso hotele predati in glavni branilec Sven Botman je navijačem dal kanček upanja z visokim strelom z glavo po kotu. Toda Salah je bil v enem znova v igri, ko je dobil drugo enajstmetrovko po padcu v kazenskem prostoru, tokrat pa ni naredil nobene napake, nogometni dresi z imenom ko je izgnal Dubravko in poskrbel za zmago rdečih.

Zmaga je bila dobrodošla za Liverpool, ki se je v zadnjih tednih spotaknil, zmaga, ki jih ohranja na vrhu lestvice, zdaj pa gredo na premor v afriškem pokalu narodov s tremi točkami in obnovljeno samozavestjo.