Posted on Leave a comment

Arsenal och City firade rutinmässigt och fortsatte kampen om titeln, en kväll präglad av den briljante Foden

Nogometaši Arsenala in dres Neymar Jr za otroke ostvarili su večeras pobjede u okviru 31. kola Premiershipa te su tako nastavili utrku s Liverpoolom za prvaka Angleški.Arsenal je na svom terenu dočekao Luton i pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu kada su golom Odegaarda i autogolom Hashioke imali vodstvo od 2:0.

U nastavku utakmice su rutinski zadržali prednost i bez mnogo problema upisali nova tri boda.I City je rano došao u vodstvo preko Rodrija, ali je Duran naslutio probleme prvacima Evrope pogotkom za izjednačenje u 20. minuti.

Ipak, na scenu je tada stupio fenomenalni Foden koji je postigao hat-trick. Prvo je zabio u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, a onda ponovo u 62. i 69. minuti susreta za konačnih 4:1.

Arsenal je prvi na tabeli sa 68 bodova, otroški nogometni dresi z lastnim imenom dok Liverpool i City imaju po bod manje. Vrijedi istaći da Liverpool ima i utakmicu manje koju će odigrati sutra na domaćem terenu protiv Sheffield Uniteda.U narednom kolu Arsenal gostuje Brightonu, a City će igrati u gostima kod Crystal Palacea.