Posted on Leave a comment

Barcelona glej off 10-man Las Palmas ohraniti šibko upanje za naslov žive

Raphinhov peti gol v sezoni La Lige je bil dovolj, dres neymar da je Barcelona z 1:0 premagala Las Palmas in tako odkar je Xavi potrdil, da bo ob koncu kampanje zapustil klub, na 11 tekmah ni doživela poraza.

Robert Lewandowski, ki je pomagal Poljski, da si je zagotovila nastop na Euru 2024, je v petih minutah po vrnitvi v klubsko igro našel mrežo, vendar je bil njegov zgodnji zadetek zaradi prekrška v kazenskem prostoru razveljavljen.

Ko se je polčas prevesil čez 15 minut, je Lewandowski z desno nogo prešel v notranjost, nato pa je Álvaro Valles z bližino gola spretno rešil vratnico.

Vratarja Las Palmasa je le nekaj trenutkov pozneje premagal Raphinha, vendar bi si oddahnil, ko bi videl, da je pomočnik dvignil zastavico in Barceloni še drugič preprečil zadetek.

Vendar se je Vallesovo razpoloženje hitro spremenilo, ko mu je bil pokazan neposredni rdeči karton za dirkanje iz polja in trčenje v Raphinha, zaradi česar je njegova stran preostalih 75 minut igrala s številčno slabšim rezultatom.

V desetih minutah po vstopu je Vallesov namestnik in debitant v La Ligi Aarón Escandell videl, kako je Lewandowski z glavo zadel prečko in poskrbel, da je tekmovanje ob odmoru ostalo brez zadetkov.

Xavi je počakal nekaj več kot 10 minut drugega polčasa, Nogometni dresi za otroke preden se je odločil, da je čas za spremembo, in predstavil João Félixa v upanju, da ima ključ za razrešitev trdovratne zadnje linije Las Palmasa.

Izkazalo se je, da je bil to mojstrski korak, saj je Félix potreboval manj kot pet minut, da je v polju podal natančen predložek, s katerim je napadel Raphinha in z glavo premagal Escandella.